Воєнний стан в Україні передбачає обмеження на виїзд військовозобов’язаних чоловіків призовного віку. Дізнайтеся детальніше, хто все ж таки має право на виїзд за кордон та основні зміни щодо виїзду чоловіків у 2023 році
Під час дії воєнного стану в Україні чоловіки віком від 18 до 60 років не мають права виїжджати за межі України. Але все ж є винятки, за яких такі особи можуть виїжджати з території України.
Зазначимо, що за кордон абсолютно легально можуть виїжджати чоловіки старше за 60 років та юнаки у віці до 18. Також виїздити мають право ті чоловіки, що постійно проживають на території іншої держави і мають відповідні документи, що підтверджують це. Виїхати за кордон можуть і ті чоловіки, близькі родичі яких загинули або зникли безвісти під час проведення АТО/ООС.
Окрім того, деякі категорії чоловіків призовного віку також можуть легально виїжджати за межі України під час воєнного стану.
За станом здоров’я: особи з інвалідністю та такі що отримали відстрочку від мобілізації або зняті з військового обліку за рішенням ВЛК та мають відповідні документи, які посвідчують це. А також ті чоловіки, що отримали поранення на війні та їдуть на лікування і мають відповідні документи.
За наявністю неповнолітніх дітей:виїхати можуть батьки, що
За іншими сімейними обставинами: чоловік, який забезпечує постійний догляд родича або ж якщо один із батьків або дружина є особою з інвалідністю І чи ІІ групи також може виїхати за кордон. Для виїзду потрібні документи, що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, факт догляду.
По роботі:виїхати за кордон з метою виконання робочих обов’язків можуть
Якщо у вас виникають питання з приводу можливості виїзду за кордон – ви можете звернутися за допомогою до наших менеджерів!
Aufenthaltserlaubnis або тимчасова ПНП від візи шенгенського зразка відрізняється тим, що дає можливість своєму власникові проживати в Німеччині понад 90 днів протягом кожних 6 місяців.
Посвідка на проживання в країні (ПНП) – це документ, який узаконює статус іноземного громадянина на тій чи іншій території, дозволяючи йому перебувати на ній певний проміжок часу і користуватися деякими правами нарівні з місцевими жителями.
Процедура, яку їм належить пройти, не має суттєвих відмінностей, всупереч тому, що громадяни України отримали можливість в’їжджати на німецьку територію без візи з метою туристичного візиту. В імміграційних питаннях все залишилося без змін.
Починається процес переїзду з отримання візового дозволу потрібного зразка. Найчастіше це національний штамп категорії D, який видається при наявності певного підстави, наприклад, для працевлаштування або навчання у виші. Кожне з них вимагає від іноземного гостя тривалого знаходження в країні. А оскільки віза видається строго на певний термін, виникає необхідність узаконення положення, а саме в отриманні Aufenthaltstitel – посвідки на проживання.
Даний документ має на сьогодні вид пластикової карти, яка містить в собі електронний носій інформації. Раніше мігрантам вклеювалась спеціальна наклейка у закордонний паспорт.
Німецька ПНП має кілька різновидів. Виходячи з часу, на який вона видається можна виділити тимчасову і постійну.
Документ тимчасової дії надається заявнику на суворо обмежений період, зазвичай від 6 місяців до трьох років. Підставою для його видачі є обставини, які дозволили іноземцю отримати національну візу. З вченими, наприклад, може бути підписаний договір про співпрацю, не обмежений термінами, але ПНП в будь-якому випадку надається тільки на трирічний період з правом подальшої пролонгації, якщо відносини не будуть розірвані.
Aufenthaltserlaubnis або тимчасова ПНП від візи шенгенського зразка відрізняється тим, що дає можливість своєму власникові проживати на німецькій землі понад 90 днів протягом кожних 6 місяців. Але цей документ в обов’язковому порядку після закінчення встановленого терміну повинен бути продовжений.
Постійний статус резидента не обмежений ніякими строками. Так зване ПМП (постійне місце проживання можна отримати, виконавши ряд вимог:
До оформлення Niederlassungserlaubnis можна перейти тільки після того, як кандидат виконає всі ці приписи. Після того, як він проживе в країні ще 5 років на підставі постійної ПНП, у нього з’явиться можливість претендувати на громадянство.
Крім того, ПНП іноземцям може класифікуватися і за принципом можливості влаштовуватися на роботу. В деяких випадках він видається без права займатися трудовою діяльністю. Залежить це від підстави міграції. Найчастіше такий документ отримують родичі мігрантів, які переїжджають у країну разом з ним. Володар статусу постійного отримує деяку мобільність пересування по ЄС і навіть можливість отримання тимчасового дозволу на перебування в інших країнах Європи, лімітоване, однак, у часі.
Умови отримання ПНП в Німеччині чітко визначені німецьким законодавством:
Зверніть увагу, що ПНП через купівлю нерухомості в Німеччині отримати не можна. Але факт її наявності суттєво збільшує шанси отримати посвідку на проживання.
Основна відмінність процесу отримання ПНП для представників СНД від того, який проходять громадяни Євросоюзу, полягає в тому, що перші не можуть отримати посвідку на проживання вже після прибуття в Німеччину, не маючи достатньої підстави. Наприклад, в’їхавши з туристичного візового штампа. Виняток можуть становити лише випадки, пов’язані з пошуком політичного притулку.
Іншими словами, щоб претендувати на тимчасовий дозвіл для проживання, наші співвітчизники мають обґрунтувати причину, яка змушує їх перебувати на німецькій території понад 90 днів, що і є підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання. На підставі наданих документів кандидату вклеюється в паспорт візовий штамп відповідного зразка, наявність якого дозволить, бувши в Німеччині, подати документи на постійну посвідку на проживання.
Перший етап – підготовка необхідних паперів. До них відносяться:
Документ, що підтверджує підставу для в’їзду. Наприклад, при укладенні шлюбного союзу потрібно докласти свідоцтво про шлюб, працівникам – трудовий контракт і так далі.
Додатково можуть знадобитися:
Прибувши в країну призначення, слід звернутися в регіональне реєстраційне управління – Einwohnermeldeamt. Тут ваші дані будуть внесені в особливий реєстр місць проживання мігрантів.
Повноваження щодо оформлення ПНП покладені на службу міграції – Ausländeramt. Саме сюди слід звертатися з пакетом документів, який здебільшого має бути підготовлений ще на етапі запиту візи.
Зверніть увагу, що процедура виготовлення ПНП нового формату з електронним чіпом може зайняти деякий час. На цей період, поки карта ще не видана, можна отримати fiktionsbescheinigung – дозвіл на фіктивне проживання.
ПНП в Німеччині громадянину країн СНД можна не тільки отримати, але і дуже легко втратити. Найпоширеніша причина – тривала відсутність в країні. Відповідними нормативними документами передбачені такі підстави позбавлення посвідки на проживання:
Приводом для того, щоб відомство у справах іноземних громадян «забило тривогу», можуть стати наступні обставини:
В останньому випадку уповноважена інстанція не буде в курсі, ви виїхали на добу або назавжди. Орієнтиром у такій ситуації є саме термін в 6 місяців. Якщо через цей проміжок часу ви не повернулися, значить, вас можна офіційно вважати таким, що вибув.
Коли необхідність покинути країну на більш тривалий період є невідкладною, це потрібно обов’язково узгодити з міграційною службою. Але для отримання дозволу знадобляться справді серйозні підстави.
Процес отримання посвідки на проживання починається ще вдома – з підготовки документів для отримання національної візи, яка і стане підставою для оформлення тимчасового статусу. Узаконити своє становище можна тільки при наявності певних підстав, наприклад, укладання трудового контракту з німецькою компанією, відновлення родинних зв’язків, навчання.
Отримати постійну ПНП можна тільки після того, як заявник проживе встановлену кількість років з тимчасовою карткою і виконає всі інші умови, передбачені місцевими законами.
Найбільш зручні маршрути, щоб потрапити до безпечніших міст в інших країнах
Через велику кількість людей, які тікають від війни, виїхати за кордон стало справжнім випробуванням. Однак серед існуючих варіантів є найбільш зручні маршрути, щоб потрапити до безпечніших міст в інших країнах.
Виїзд з України до Польщі
Щодня поїзд Інтерсіті (705К/715К) або поїзд 053К відправляється за маршрутом Київ – Пшемишль. Вночі відправлення о 19:48 (прибуття о 7:21, без урахування можливого запізнення). Квитки коштують близько 1500 грн.
Наступний етап – дістатися до аеропорту поїздом. Це можна зробити поїздами до Жешува, Кракова, Катовиці та Любліна.
З Жешува можна комфортно летіти до Ірландії, Великобританії, Болгарії, Норвегії або Нідерландів.
Краків або Катовіце пропонують більше варіантів продовжити шлях літаком. Багато лоукостери Ryanair і Wizz Air відкрили безліч маршрутів у всіх напрямках.
Люблінський аеропорт найвіддаленіший з усіх. Там також можна придбати квитки на поїздки до країн Європи.
Якщо потрібно летіти в далекі країни, то краще скористатися послугами аеропорту Варшави. Туди можна дістатися безпосередньо з Києва поїздом 067 Київ-Варшава. Автобуси до столиці Польщі теж їздять, але зверніть увагу, що подорож триватиме 16-20 годин.
Виїзд з України до Словаччини
Найоптимальніший варіант – аеропорт в Кошице. Автобус із Ужгорода менш ніж за 4 години прибуває до місця призначення. Далі можна вирушити на лоукостерах до Австрії, Чехії, Ірландії та Великобританії.
Виїзд з України до Румунії
Найзручніший варіант, якщо ви починаєте свій маршрут із Чернівецької, Закарпатської, Вінницької чи Одеської областей. Зі словацького аеропорту в Сучаві можна долетіти до Австрії, Бельгії, Великобританії, Ірландії, Італії, Нідерландів, Німеччини, Франції та Кіпру.
Виїзд з України до Угорщини
Для того, щоб дістатися Угорщини рекомендуємо використовувати поїзди:
• експрес №33/34 “Мукачево – Будапешт-Ньюгаті” (2 рази на день)
• електричка “Чоп – Захонь”
• нічний поїзд №749 “Київ – Відень”
Далі з аеропорту Дебрецена або Будапешта можна летіти до Болгарії, Греції, Іспанії, Ізраїлю, Нідерландів, Сполученого Королівства, Кіпру, Франції та інших країн.
Виїзд з України до Молдови
Цей маршрут найзручніше починати з Одеси. До Кишинева можна дістатися автобусом приблизно за 6 годин. Звідти є варіанти відправитися літаком до Грузії, Ірландії, Італії, Ізраїлю, Німеччини, Сполученого Королівства, Польщі, Румунії, Туреччини, Франції та Чехії.
Хто може виїхати з України до інших країн?
Нагадаємо, що під час дії воєнного стану виїхати за кордон можуть лише деякі категорії осіб.
Військовозобов’язані чоловіки та жінки, які стоять на військовому обліку, не можуть залишити країну згідно із законодавством.
Для перетину кордону військовозобов’язаним особам, крім паспорта, необхідно надати документи, що підтверджують статус особи, яка не підлягає призову на військову службу під час мобілізації та має право на виїзд з України.
Жінки та діти можуть виїхати за кордон за українським чи закордонним паспортом та свідоцтвом про народження дитини.